TORUŃ – NASZA MISJA

Nasze motto:  Tam społeczna przemiana gdzie serca odmiana.

Misją Fundacji jest przede wszystkim dążenie do pozytywnych i realnych zmian społecznych w naszym mieście, Toruniu oraz budowanie kultury pomagania ludziom.

Fundacja realizuje  projekty, które umożliwią otrzymanie pomocy potrzebującym z rożnych środowisk. Wspiera każdy rodzaj wysiłku, jaki jest związany z odkrywaniem potencjału i rozwojem człowieka oraz pomocą osobom wykluczonym społecznie i poszkodowanym przez los. Niezależnie od wieku, płci, koloru skóry, wyznania czy statusu społecznego.


Niektóre kierunki działania
:

– wsparcie dla osob potrzebujacych
– upowszechnianie kultury pomagania
– przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i uzależnieniom
– wyrównanie szans rozwoju dzieci i młodzieży oraz walka z demoralizacją
– działalność charytatywna oraz zbiórki
– promowanie rozwoju przedsiębiorczości i zaradności społecznej
– organizacja eventow i imprez charytatywnych

 

Zadaniem Fundacji równie istotnym jest krzewienie uniwersalnych zachowań etycznych i wartości chrześcijańskich oraz propagowanie etyki biznesu, kultury, sztuki, rozwoju talentów, ducha, umysłu i wyobraźni.

Fundacja pragnie dać wyraz ponadczasowości zachowań etycznych i udowodnić, że trud włożony w osobisty rozwój i osiągnięcie planu są dużo ważniejsze, niż pójście „drogą na skróty”. Będzie zatem informować, edukować i wskazywać rozwiązania, jak można zmienić postawę życiową, aby życie było zdrowsze,  bardziej świadome i odpowiedzialne oraz pomóc potrzebującym odnaleźć drogę do wolności i osobistego szczęścia. Jestesmy przekonani, że trwałych i pozytywnych zmiany społecznych można oczekiwać tam gdzie zmieniają sie ludzie a nie tylko same procedury.

Fundacja zamierza dotrzeć do każdego pokolenia, gdzie tylko znajdą się ludzie poszukujący, będący w potrzebie. Zarówno w mieście Toruń jak i w okolicznych gminach.
Jeżeli spodobała się Tobie nasza misja i chciał(a)byś pracować charytatywnie, możesz dołączyć do nas. Zachęcamy Cię do zgłoszenia swojego akcesu elektronicznie, za pośrednictwem e-maila kontaktowego, a z pewnością się z Tobą skontaktujemy.

Toruń - nasze miasto

Jeżeli ktoś nas zapyta, jakie jest najpiękniejsze miasto w Polsce? Jednym chórem odpowiemy, że nasz Toruń. Jest nie tylko miastem o niepowtarzalnym klimacie i uroku, ale także ciekawej historii.
Toruń jest jednym z najstarszych miast w Polsce bowiem prawa miejskie uzyskał w 1233 roku. Słynie z pysznych pierników, których receptury pilnie strzeże – tylko w Toruniu są te jedyne i prawdziwe. Gród Kopernika szczyci się tym, że to właśnie tutaj na świat przyszedł wielki astronom Mikołaj Kopernik, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię. W 1997 roku toruński zespół miejski został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W tym pięknym mieście można podziwiać wspaniałe zabytki, wśród których zdecydowanie przeważa gotyk, ale jeśli nas odwiedzisz, przekonasz się, jak wiele styli architektonicznych tutaj znajdziesz.
Na kartach historii Toruń zapisał się niezwykle barwnie. Również współcześnie dzieje się u nas wiele. W ciągu roku organizowanych jest mnóstwo wydarzeń kulturalnych, także tych o zasięgu światowym,

jak KONTAKT (Międzynarodowy Festiwal Teatralny); Festiwal Muzyki i Sztuki PROBALTICA; Letnie Toruńskie Spotkania Teatrów Ulicznych; Toruń Blues Meeting; Toruń Film Festival TOFFI (prezentacja filmów debiutujących reżyserów); Międzynarodowy Festiwal BULWAR SZTUKI i oczywiście Bella Skyway Festival.
Toruń to także miasto uniwersyteckie, Na UNIWERSYTECIE MIKOŁAJA KOPERNIKA studiuje ponad 25 tysięcy studentów. Wielu z nich, kończąc studia, pozostaje w Toruniu i znajduje pracę.

Nasze miasto to przede wszystkim miejsce które kochamy, w którym mieszkamy, pracujemy i właśnie tutaj realizujemy się społecznie. Wdzięczni za ten kawałek miejsca na ziemi, chcemy coś dobrego zrobić dla lokalnego społeczeństwa. Nasz herb przedstawia anioła chroniącego bramy naszego miasta, który trzyma w ręku klucz… Dlatego o mieszkańcach Torunia mówi się 'toruńskie anioły’. Nie chcemy tylko być tak nazwani – chcemy nimi po prostu być!