KIDZ KLUB DLA DZIECI przeniesiony na osiedle Rubinkowo Centrum.
Łyskowskiego 29/35, Toruń
Koordynatorka Ilona Rogaczewska
Ilona Rogaczewska
+48 512078676
fundacja@wszystkojestmozliwe.org

Klub dla dzieci na Starówce

zabawa – edukacja – rozwój

KidzKlub to nie tylko miejsce, KidzKlub to raczej „stan umysłu i ducha”, gdzie poprzez zabawę, muzykę, przedstawienia i inne formy artystyczne chcemy edukować, wychowywać, mówić o wartościach, o których często zapominamy, mimo iż są one bardzo ważne. Opowiadamy o szacunku i akceptacji dla drugiego człowieka, poznaniu siebie samego, uczciwości czy też miłości do Boga i ludzi.

Na Klubach organizujemy również rozliczne konkursy z niespodziankami, w których biorące udział dzieci wygrywają cenne nagrody.

To także miejsce dla dzieci w wieku 5-12 lat, które chciałyby brać udział w niestandardowym, innowacyjnym klubie. W takim miejscu dobrze poczują się też dzieci osamotnione lub takie, które możliwości na rozwój nie mają. Mogą tu nauczyć się nowych umiejętności a także spotkać inne dzieciaki i wspólnie z nimi spędzić wesoło pozalekcyjny czas.

LINKI DO ZDJĘĆ Z NASZYCH  ZAJĘĆ

 Zapraszamy do wspierania projektów

O Kidz Klub w Polsce i na świecie

KidzKlub w Polsce zapoczątkowała Ruth Orange, misjonarka z Anglii w 2003 roku. Od tamtej pory działamy jak możemy. Ekipa pracuje cały czas, ponieważ są ludzie, którzy mają w sercach miłość do dzieciaków.

prehistoria-2

 

O projekcie Kidz Klub w Toruniu

Klub toruński powstał kilka lat temu dzięki pomocy Kidz Klub Białystok a w 2016 roku nastąpi jego reaktywacja dzięki Toruńskiej Fundacji Rozwoju  „Wszystko jest Możliwe”.

Co robimy?

Mówiąc najbardziej ogólnie, pracujemy z dzieciakami jak się tylko da! W różnym składzie i przeróżnej formie artystycznej … Opiekujemy się i edukujemy poprzez zabawę, konkursy, zajęcia muzyczne, rozmowy i różne szaleństwa – ogólnie ciekawe, wspólne spędzanie czasu. Dzieci otrzymują przeróżne niespodzianki ufundowane przez sponsorów klubu. Co jakiś czas mogą również wygrywać cenne przedmioty w organizowanych konkursach. Mamy jednak nadzieję, że przede wszystkim nauczą się więcej o dobrych wartościach, które są w życiu tak ważne.

Co drugi tydzień, w sobotę, rozpoczynamy klub np. o godz,. 12.  Dzieci o KidzKlubach informowane są z wyprzedzeniem, dzięki zaproszeniom, które pomocnicy KidzKlubowi rozdają na ulicach lub przynoszą dzieciakom bezpośrednio do domu. W Sobotę zapraszamy dzieci na spotkanie, które trwa max. 2 godziny. Dzieci są z różnych części miasta. Niektóre docierają same, niektóre są dowożone przez rodziców. Planujemy tez dowóz busami z okolicznych wiosek. My w tym czasie przygotowujemy klub oraz pomoce dydaktyczne. W trakcie klubu dzieciaki mają rozgrzewkę, uwielbienie, szalone gry i zabawy oraz tzw. cichy czas, w którym staramy się mówić o Bożej miłości, o dobrych wartościach, szacunku do drugiego człowieka i do samego siebie… Około 14:00, po skończonym klubie dzieciaki są odbierane przez rodziców, odbywają się wspólne rozmowy, dzieci zdają relacje rodzicom i się rozstajemy na dwa tygodnie. Potem wracają na swoje osiedla i do domów.

Koordynatorka opowiada o projekcie Kidz Klub w Toruniu

Moja przygoda z Kidz Klub zaczęła się wiele lat temu. Poznałam kulisy działania najpierw uczestnicząc w wyjazdowych spotkaniach podczas Slot art Festiwal w Lubiążu kolo Wrocławia, następnie uczestniczyłam w obozie na Podlasiu w uroczym miejscu Narewka.
Zapragnęłam aby podobne wydarzenia miały miejsce w moim mieście i zebrałam chętne osoby do pracy z dziećmi. Zespół z Białegostoku przeprowadził kilkudniowe szkolenie w Toruniu oraz pierwsze pokazowe spotkanie dla dzieciaków z Toruńskiej starówki.  I tak zaczął się cykl spotkań na 5 piętrze kamienicy, w sali użyczonej przez przyjaciół. Na cykle spotkań przychodziło nawet po 60 uczestników.  Organizowaliśmy też wspaniałe Jasełka połączone z koncertem kolęd i rozdawaniem  paczek.
Moi drodzy cały czas pojawia się określenie Kidz Klub ale postaram się krótko wyjaśnić fenomen tych spotkań dla dzieci.  Gdy jako pedagog zetknęłam się z projektem  przyznaje że byłam wielce zaskoczona formą pracy z dziećmi,  nietypowymi grami czy zabawami. Po pierwszym jednak spotkaniu żyłam już ideą Kidz Klub.
To spolszczona nazwa spotkań dla dzieciaków która ma swe korzenie w Wielkiej Brytanii. Ideą główna jest zasiewanie uniwersalnych wartości takich jak np.: Dobro, Prawda, Piękno, Szacunek, Tolerancja. To też lekcje życia kształtujące morale z odniesieniami do życia i wartościowych ilustracji (także biblijnych) oraz ukazujące praktyczne sytuacje, w których dzieci mogły przełożyć na swoje trudności czy zmagania.
Ale Kidz Klub  to przede wszystkim niewypowiedziane emocje przyciągające nie tylko dziewczynki ale i największych osiedlowych łobuziaków. Co tak przyciąga?  Genialnie opracowany program podczas którego dwoje prowadzących ustala jasne i przejrzyste zasady które są sprawdzone i po prostu wszędzie działają.  To wyznaczenie kapitanie drużyn : dziewczyn i chłopców,  to pomocnicy młodzieżowe czy pomocnicy gier którzy koordynują przebieg kolejnych etapów spotkania czy przygotowania do gier. To osoby odpowiedzialne za muzykę konsolę nagłośnienie światła scenę dymy i inne gadżety. To osoby usługujące śpiewem lub grą na instrumentach. To osoby które rozwija zaproszenia do domu. Nie zapomnę jak z moim wówczas przyjacielem a aktualnie mężem rowerami rozwoziliśmy zaproszenia po dziwnych miejscach Torunia. Poznawaliśmy środowisko dzieci z którymi się spotykaliśmy.

Druga (obecna) lokalizacja: Toruń, ul. Panny Marii 13/4

23316422_502053306832601_2077189232301941588_n

Pierwsza lokalizacja: Osiek nad Wisłą.

image

ulotka KK nowa druk